רשלנות רפואית בניתוח

כשאנחנו הולכים לרופא, אנחנו רוצים להרגיש בטוחים, אנחנו רוצים להרגיש שאנחנו מפקידים את הגוף שלנו, שלא נדבר על החיים שלנו, בידיים טובות ובטוחות. אנחנו לא חושבים במונחים של רשלנות רפואית עורכי דין וכדומה. כל מה שאנחנו חושבים עליו זה, כיצד אנחנו יוצאים מהפרוצדורה שלשמה הלכנו לרופא, בריאים ושלמים, כשהתוצאות שהשגנו הן אופטימאליות.

אין ספק שהתופעה של רשלנות רפואית בניתוח או בטיפול היא תופעה לא פשוטה, בוודאי שהיא איננה קלה לאיש, בוודאי לא לנו. יתרה מזו, תופעה כמו רשלנות רפואית ולא משנה אם מדובר ברשלנות רפואית בהריון, רשלנות רפואית בלידה וכן בשלבים מתקדמים יותר בחיים, יכולה להיות בעלת השפעה משמעותית על החיים שלנו ושל הסביבה שלנו, מבחינה בריאותית, פיזית, נפשית וכלכלית. הן במובן הזה שאנחנו נפגענו מהתהליך עצמו שלא היה תקין והיה למעשה רשלני, והן מעצם זה שהאמון שלנו במערכת נפגע, וכמובן גם יש את עניין המשאבים, בין אם זה כסף ובין אם זה זמן.

רשלנות רפואית בניתוח היא דבר מוכר, בשנים האחרונות אנחנו נחשפים לכך יותר ויותר, ולו מהסיבה הפשוטה שהתקשורת מדווחת על כך יותר מאשר בעבר וכן החל משנות התשעים עם חקיקת חוק זכויות החולה, אנחנו הרבה יותר מודעים למצבים שכאלה. יש לציין עוד, שכתוצאה מגידול בתביעות המשפטיות כלפי רופאים וכלפי מרכזים רפואיים, הרי שגם הם נוקטים גישה מתגוננת, מה שמכונה בז'רגון המקצועי, רפואה מתגוננת. כלומר, היעדר מתן טיפול אשר עלול להוביל בסופו של דבר לתביעה כלפי הרופא או המרכז הרפואי.

במילים אחרות, כתוצאה מעלייה בתביעות של רשלנות רפואית בניתוח או רשלנות רפואית בלידה (כאן זה בא לידי ביטוי אצל זוגות שיש סיכוי גבוה שהילד יוולד עם תסמונות או מומים), אז בית החולים או הרופא, נמנע מראש להציע ולבצע את הטיפול. יש בכך בעיה, שכן מראש מונעים את האפשרות להעניק אותו אף על פי שלעיתים זה הכרחי ונדרש.

כפי שאנחנו יודעים, רשלנות רפואית בניתוח היא תופעה לא חדשה, ותביעות בנושא זה אינן המצאה ישראלית, להיפך, בישראל זה עניין יחסית חדש. בארצות הברית לעומת זאת ישנן תביעות משפטיות על רשלנות רפואית שיניים, עיניים, טיפולי לב, ניתוחים, הריונות ולידה ועוד, כבר עשרות שנים. אפשר לומר שישראל "ייבאה" את זה מארצות הברית. מה שבטוח הוא שכל התחום הרפואי וכן התחום המשפטי משתנה ומתאים את עצמו למצב החדש.

אם אתם רוצים לדעת עוד על תביעות רשלנות רפואית בניתוח ועל הקשר של רשלנות רפואית עורכי דין, אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום. משרדו של עו"ד גלס מתעסק ברשלנות רפואית בלידה, רשלנות רפואית שיניים, וכן במצבים אחרים, שכיחים יותר או פחות. צרו איתנו קשר בטלפון ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה.