ימי גיבוש לעובדים

רוצים לגבש את העובדים שלכם באופן מקורי במיוחד? למה שלא תביאו אותם מהעבודה למקום שמבצע ימי כיף לעובדים שמשלבים הנאה ועסקים? תתפלאו אבל יש ימי גיבוש לעובדים שתורמים לגיבוש החברה ושכולם יוצאים מהם מרוצים.

ימי גיבוש לעובדים של הסטודיו לבישול מאפשרים לבחור בין מבחר סדנאות בישול שונות, כל אחת מהן כשרה בהשגחת הרבנות ת"א ונמשכת כשלוש שעות. ואל תדאגו כי בניגוד לאפשרויות אחרות של גיבוש עובדים, כאן העובדים שלכם לא צריכים נסיון או ידע מוקדם בבישול כך שההנאה והגיבוש יובטחו. לרשותכם מספר ימי כיף לעובדים לבחירה :

  • סדנת בישול קלאסית –סדנה זו מבוססת על רשימת חומרי גלם קבועה, אך ניתן להקדיש אותה לסגנון קולינרי או לתחום גסטרונומי מסוים. בסדנה זו כל עובדי החברה הם שותפים מלאים בהכנת ארוחה שכוללת 5-8 מנות וקינוח.
  • סדנת קרב סכינים – סדנה זו מעודדת שיתוף פעולה בין עובדיכם ובה נחלקים עובדיכם לצוותים במטרה אחת : הכנת הארוחה הטעימה ביותר מחומרי גלם זהים.
  • אתגרים אורבנים – סדנה זו משלבת ימי גיבוש לעובדים עם תחרות, אתגר וטיול בסביבה אורבנית. גם כאן עובדיכם נחלקים לקבוצות ומתחרים אלו באלו מבחינה קולינרית, אך חומרי הגלם אינם זהים ותלויים במצרכים אותם רוכשים העובדים.
  • סיור קולינרי – ניתן לשלב סיור זה בסדנת בישול או לקיימו כפעילות נפרדת במסגרת ימי כיף לעובדים. בסיור זה נהנים עובדיכם מסיפורים אותנטים של אנשי השווקים השונים (שוק הכרמל, התקווה, לוינסקי) וכן מטעימות.
  • סדנת קוקטיילים – בסדנה זו עובדיכם ילמדו להכין 6 מהקוקטיילים הנפוצים ביותר כמו סנגרייה, מוחיטו, קוסמופוליטן ועוד.
  • סדנת יין – בסדנה זו עובדיכם ילמדו להבחין בין הסוגים השונים של היינות ויתוודעו לתחום היין : מונחים, מושגים ואפילו התאמת יינות שונים לכוסות.

אנחנו יודעים שהבחירה בין מגוון ימי גיבוש לעובדים היא בחירה קשה, אך אנשי הסטודיו לבישול באים לעזרתכם מבחינת הימים והשעות : הם עורכים ימי כיף לחברות כל יום (מ-9 בבוקר ועד 10 בלילה) ואפילו בימי שישי. אז מה אתם צריכים לעשות? רק להתקשר לטלפון 03-3038115. בתאבון !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.